Hizmetlerimiz İlgili Yazılar
BİREYSEL GELİŞİM DANIŞMANLIĞI / REİKİ

REİKİ’nin ÖZELLİKLERİ

-Binlerce yıllık bir geçmişe dayanır.

-Doktor ve teolog olan bir bilim adamı tarafından yeniden keşedilmiştir.

-Bir başka bilim adamı tarafından geliştirilp, sistemleştirilmiştir.

-Dünya üzerinde birçok eğitim kurumlarında eğitimi verilmektedir.

-Birçok hastane ve sağlık kurumlarında YARDIMCI TIP dalı olarak klinikleri mevcuttur.

-Reiki öğrenmek için uzun yıllar süren eğitim ve ritüellere gerek yoktur.

-Batı Tıbbına ilave olarak,zihinsel ve ruhsal bedenler üzerinde de çalışır.

-Yaşam amacınızı gerçekleştirmenize yardım eder.

REİKİ NEDİR

Tıp mensubu bir bilim adamı tarafından,binlerce yıllık şifa öğretisinin İnsanlığa aktarılmasıdır.İnsan bedeninin, bilimsel verilere dayalı tekniklerele birlikte bu’’ yüksek frekanslı şifa uygulamaları ile temizlenmesi,arınması ve en yüksek versiyonuna yol almasıdır.

Anadolu uygarlıklarına göre ifade edilirse ; bir Tıp DOKTORU’ndan EL ALMAKTIR.

Yaşam amacınızı gerçekleştirmenize yardım eder. Çok kısa bir displinden sonra, her zaman ve her yerde O’ndan yararlanabilirsiniz.

Benim yaşam amacım nedir, bunu en kısa ve kolay yoldan nasıl elde edebilirim,bu sıkıntıları neden yaşıyorum,nasıl aşarım v.b. Cevapsız kalan sorularınız olduğu zaman, bir bilene danışmak isteyebilirsiniz. En doğru cevabı kendi yüksek benliğinizden alırsınız. Yüksek benliğinize ve daha ilerisine ulaşmak için REİKİ ;Çağımıza uygun bir tarzda, HIZLI ve GÜVENLİ BİR YOL’dur.

REİKİ EĞİTİMİ

Eğitime katılmak için uzun süren meditasyonlar yapmış olmak, ya da özel yeteneklere sahip olmak gerekmez. Bu beceri, Reiki hocası tarafından öğrenciye Reiki enerjisinin aktarılması (inisiyasyon) ile kazanılır. Bu işlem; Taç, kalp ve el çakralarını açar, Reiki ile öğrenci arasında özel bir bağlantı sağlar. Her inisiye de fiziksel, duygusal, zihinsel ve ruhsal bir arınma oluşur, güçlü ruhsal bir deneyimdir.

Reiki eğitimi üç dereceden oluşmaktadır. Her derece için Reiki Master’ın Reiki Enerjisini aktarması gerekmektedir.

REİKİ 1.SEVİYE EĞİTİMİ

SHODEN veya ‘’başlangıç aşaması’’ olarak adlandırılır. Kendini keşif, kişisel değişim, yeni deneyimler, yüksek bir güçle bağlantı ve bu bağlantının derin duyguları ile doludur. Birinci derece eğitimi; öğrenciye enerjinin aktarımı ile başlar. Bedenimiz, Enerji, Aura, Çakra bilgileri, Tarihçesi, Amacı, Reiki ile neler yapılabileceği ve kullanım alanları anlatılır. Kişinin kendisine ve bir başkasına Reiki uygulayabilmesi için gerekli standart EL POZİSYONLARI gösterilir. Çakralarda enerji dengeleme yöntemi öğretilir. Reiki’nin 5 Altın kuralının önemi ve içeriği anlatılır. Uygulamalar yapılır. Eğitim süresi bir ya da iki gün olabilir. Uygulama sonrası 21 günlük uygulama ile bedenimiz arınır ve enerji ile yüklenir. Bu süre içerisinde kendimize ve çevremizdekilere ne kadar fazla Reiki uygularsak o ölçüde bedenimizi toksinlerden arındırır, enerji kanallarımızı temizler, oradan daha güçlü ve temiz enerji akmasını sağlarız.

REİKİ 2.SEVİYE EĞİTİMİ

Bu dereceye Japonca ’da ‘’okuden ‘’ adı verilir. Anlamı’ ’Derin Bilgi’ ’dir. Birinci derece eğitiminden 3 hafta veya birkaç ay sonra 2.derece eğitim alınabilir. Birinci dereceden farklı olarak hem fiziksel hem de psişik bir açılım gerçekleşir. Kişinin sezgileri güçlenir, kendisine emanet edilen gizli ve kutsal semboller ile şifa gücü katlanarak çoğalır. İnisiyasyon (Uyumlama) sırasında Reiki üstadından çakralara çok daha güçlü enerji gönderilerek sembollerle çalışmaya hazır hale getirilir. Reiki sembolleri kanji Japoncasıdır ve kutsal sayılırlar.

İkinci Derece Sembolleri; Üç tanedir

Birinci sembol; Güç sembolüdür. Reiki’nin gücünü arttırmak için kullanılır. Tüm negatif enerjilere karşı korunmayı sağlar.

İkinci sembol; Mental semboldür. Duygusal ve zihinsel şifa için kullanılır. Beynin sağ ve sol tarafındaki enerjiyi dengeler.

Üçüncü sembol; Uzaklık sembolüdür. Farklı uzaklıklardaki insanlara, eşyalara, olaylara, geçmiş deneyimlere ya da gelecekteki faaliyetlere de Reiki gönderilebilir.

 
Copyright © 2018 Idakurs Bireysel ve Kurumsal Gelişim
Son Güncelleme Tarihi : 11.12.2018

This content comes from a hidden element on this page.

The inline option preserves bound JavaScript events and changes, and it puts the content back where it came from when it is closed.

Click me, it will be preserved!

If you try to open a new ColorBox while it is already open, it will update itself with the new content.

Updating Content Example:
Click here to load new content