HAKKIMIZDA

MİSYON

Kişiler ve kurumlar doğar, büyür, hayat içerisinde kendilerini kısmen veya tam olarak ifade eder, zamanı gelince sahneye veda ederler. Zaman çizgisi içerisinde; Her birey zihin, beden ve ruhsal özellikleri yönünde en üst modelini oluşturmak, hayat amacını gerçekleştirmek ister. Bu yolculukta kişilere tüm bilgi, deneyim ve samimiyetimizle destek vermektir.

Atılım yapmak isteyen değişim ve gelişim aşamasındaki kurumların, kurumsal hedeflerini uygulama alanlarına taşımalarına katkıda bulunmaktır. Araştırmalara göre ülkemizde Ticari kuruluşları ortalama %95 ‘i kobilerden oluşuyor. Küçük ve orta ölçekli işletmelerde bireylerden oluştuğuna göre KİŞİSEL GELİŞİM VE YÖNETİM çalışmaları; Ticari, sosyal ve özel yaşam için yapabileceğimiz en büyük yatırımdır. Buna inanıyor ve biliyoruz.

VİZYONUMUZ

Beden, Zihin ve Ruhsal özelliklerini keşfetmiş, 3 beden sağlığına özen gösteren, Özünde kayıtlı yaşam amacını keşfetmiş (Yaşam amacını kişiliği doğrultusunda belirleyebilmiş) Tüm rüzgâr ve fırtınalara rağmen ayakta kalabilen,

Çağdaş bilim ve teknolojiyi takip ederken çok zengin ve kadim kültürümüzü bugüne taşıyacak güçte, Kişisel çatışmalardan arınıp, fikirsel çatışmalardan verim üreten, Sorun değil, çözüm, neşe ve mutluluk üreten bir toplumun insanları olma yolunda hizmet vermek, Bu bireylerden oluşan işletmelerin, kökleri çok derinlerde olan yüzlerce yıllık ağaçlar gibi verimli ve uzun ömürlü olmaları yolundaki çalışmalara katkıda bulunmaktır.

İNCİ DURAN

1952 Hatay doğumludur. İlk, orta ve lise eğitimini Türkiye’nin çeşitli sahil kasaba ve şehirlerinde tamamladı. İlkokul yıllarında “araştırmacı gazetecilik” mesleğini hedeflemiş iken, 1972 yılında Maliye Bakanlığı’nda memur olarak, daha sonra 1976 yılında Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavir olarak kendi ofisinde iş hayatına başladı. Serbest meslek faaliyetine devam ederken İşletme Fakültesi’ni bitirdi.Ek olarak Sigorta Acenteliği, Bilirkişilik gibi faaliyetlerde de bulundu. Mesleki eğitimleri arasında BİLİRKİŞİLİK ve İÇ DENETÇİLİK konularında uzmanlaştı. Halen Mali Müşavirlik ve diğer Mesleki faaliyetlerini Danışmanlık düzeyinde yürütmektedir. Yoğun iş temposu sırasında dinlenmek üzere okuduğu kitaplar arasında IŞIK İşçileri’nin eserleri ile karşılaşma şansına sahip oldu. Zaman içerisinde, sadece okumanın yeterli olmadığını DENEYİM’in bilmek olduğunu farketti. İlköğretim yıllarından gelen araştırmacı özelliği sayesinde eserlerini okuduğu seçkin USTALAR ile tanışma ve eğitim alma imkânı doğdu. Bu eğitimler sırasında 2005 yılında REİKİ ile tanıştı. Kolayca öğrenilip, her yerde, her zaman uygulanabilen bu öğreti hayatına yepyeni bir sayfa açtı. 09.09.2013 tarihinde kendisine USUİ sisteminde REİKİ MASTER TEACHER ünvanı verildikten sonra USUİ REİKİ EĞİTİM VE SEMİNERLERİ vermeye başladı. Çok güçlü ve kolay uygulanabilen bu enerji ve öğretiyi; özellikle yoğun iş hayatı olanlara ve talep eden her kişiye aktarmayı arzu etmektedir. Mesleki ve kişisel gelişim eğitimlerine devam ederken her eğitim sonrası yolun ne kadar uzun ve kıymetli olduğunu bir kez daha idrak etmekte, ’BİLDİĞİM BİR ŞEY VARSA ODA HİÇ BİR ŞEY BİLMEDİĞİMDİR’’ sözünün sahibi SOKRATES’ı saygı ile anmaktadır.

     

 
Copyright © 2018 Idakurs Bireysel ve Kurumsal Gelişim
Son Güncelleme Tarihi : 17.11.2018

This content comes from a hidden element on this page.

The inline option preserves bound JavaScript events and changes, and it puts the content back where it came from when it is closed.

Click me, it will be preserved!

If you try to open a new ColorBox while it is already open, it will update itself with the new content.

Updating Content Example:
Click here to load new content