Hizmetlerimiz İlgili Yazılar
BİREYSEL GELİŞİM DANIŞMANLIĞI / EFT

EFT NEDİR?

Meridyen terapisti Psk. Dr. RogerCallahan’ ın ilk öğrencilerinden olan Gary Craig tarafından geliştirilmiş bir yöntemdir.EmotionalFreedomTechinigue(EFT); Duygusal özgürleşme tekniği olarak ifade edilir.Teorik Temel RogerCallahan’ın TFT yöntemi ile aynıdır.Tüm negatif duyguların sebebi; bedenin enerji alanındaki bir bozukluktur.Rahatsızlıkların kaynağı olan enerji akışındaki bozuklukların düzeltilmesi ile duygusal bozuklukları da ortadan kaldırırız.

Yöntem basit ve hızlıdır.Kendin yap yöntemi olmaya son derece uygundur.Kısa bir zaman içerisinde öğrenilir. Araç olarak sadece, kişinin kendi parmakları kullanılır.Duygusal bozukluklar ve basit rahatsızlıklar genellikle bir seans, bazen dakikalar sonra kaybolur. İnsan enerji sistemindeki bozuklukları nötrleştiren ve düzelten belli Aku noktalarına vuruşlar yapar. Bu şekildeki enerjinin tıkanmış meridyenleri Enerji beden boyunca açılır ve dengelenir.

EFT alternatif bir tedavi değildir.

EFT tamamlayıcı bir tedavi değildir.

EFT Enerji bedeni için asıl tedavidir.

EFT, Zihin, beden, Ruh üçlüsündeki üçüncü alanı çözümler.

Gary Craig der ki; Şifa yüksek katlıdır ve biz ilk kattayız.

Günlük yaşanan olaylar bu olumsuz düşünce veya anıları, yani bedenin enerji sisteminde aksaklıkları tetikler ve yüzeye çıkarır. Bu da bedensel veya psikolojik acı olarak algılanır.

 
Copyright © 2018 Idakurs Bireysel ve Kurumsal Gelişim
Son Güncelleme Tarihi : 17.1.2019

This content comes from a hidden element on this page.

The inline option preserves bound JavaScript events and changes, and it puts the content back where it came from when it is closed.

Click me, it will be preserved!

If you try to open a new ColorBox while it is already open, it will update itself with the new content.

Updating Content Example:
Click here to load new content